Serial VM
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Konkurs na opowiadanie

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Veronica Mars, Friday Night Lights, Vampire Diaries, True Blood » Pozostale » Konkurs na opowiadanie
  Zobacz poprzedni temat | Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sophia
PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 10:19 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Administrator



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 1661
Płeć: Kobieta
Poniewaz pomysl taki urodzil sie w temacie o fanfiction i kilka osob go poparlo to stwierdzilam, ze warto zaryzykowac i oficjalnie oglosic konkurs na forum

A wiec uroczyscie oglaszam konkurs na opowiadanie zwiazane z naszym ukochanym serialem! Nagroda glowna w konkursie sa wszystkie sezony VM na plytach DVD (w wersji z netu of course ), natomiast za 2 i 3 miejsce bedzie mozna sobie wybrac po 1 sezonie.

Ponizej znajduje sie kilka wytycznych co do tego jak prace maja wygladac.

1) Prace powinny zawierac przynajmniej 1500 slow. Krociutkie rzeczy sie czesto fajnie czyta, ale chcielibysmy zeby to naprawde byly opowiadania i cos sie w nich dzialo. Oczywiscie z radoscia przyjmiemy opowiadanka dlusze

2) Poniewaz ma to byc opowiadanie, wiec najlepiej jaby byla narracja, dialogi itp. Jezeli juz ktos zdecyduje sie na sama narracje (cos w rodzaju wspomnien czy pamietnika itp.) to niech tez pamieta o odpowiednim formatowaniu, akapitach i tym wszystkim. Nie ma nic gorszego niz czytanie tekstu, w ktorym wszystko sie zlewa.

3) Tresc opowiadania zalezy tylko i wylacznie od Waszej fantazji. Moze to byc kontynuacja ktoregos odcinka lub sezonu, moze to byc jakis watek ktory chcielibyscie, zeby potoczyl sie inaczej. Moze byc tez scena, ktorej Wam zabraklo w jakims odcinku. A moze byc tez cos zupelnie innego, nie zwiazanego bezposrednio z wydarzeniami w serialu. Najwazniejsze jest to, ze maja w opowiadaniu wystepowac bohaterowie z VM. A gdzie umiescicie akcje to juz Wasza sprawa. Moga sie pojawic oryginalne wymyslone rzez Was postacie, ale trzon musza stanowic bohaterowie z serialu. Nie trzeba ich umieszczac wszystkich, mozna sie skupic na jednym bohaterze lub na kilku. Wazne, zeby opowiadanie bylo zwiazane z serialem.

4) Jezeli opowiadanie mialoby dotyczyc w sposob znaczacy odcinkow nie wyemitowanych jeszcze w Polsce to nalezy napisac wydarzen z ktorego lub do ktorego odcinka dotyczy.

5) Opowiadania nalezy wysylac na adres vmars@tlen.pl do konca kwietnia!!! W mailu nalezy napisac jaki jest tytul opowiadania, kto jest jego autorem (imie, pseudonim itp.) oraz umiescic swoj nick z forum i ewentualne ostrzezenia o spoilerach. Nalezy tez zwrocic uwage na to, czy otrzymacie w przeciagu 24h odpowiedz potwierdzajaca przyjecie opowiadania do konkursu. Jezeli nie, to znaczy ze opowiadanie nie doszlo i nalezy albo wyslac jeszcze raz albo mnie scigac.

To chyba na razie na tyle. Jezeli sa jakies pytania to pisac smialo!!

Jezeli ktos jest zainteresowany wzieciem udzialu w konkursie to niech sie zadeklaruje w tym temacie.

Milej zabawy!!


Ostatnio zmieniony przez Sophia dnia Pon Mar 12, 2007 12:07 pm, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Lia
PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 10:32 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Witamy w Neptune!



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 193
Płeć: Kobieta
Skad: KrakĂłw ;)
No wiec, ja sie zglaszam Ale mam nadzieje, ze nie bede jedyna!

Ale - oczywiscie - mam pytanie: czy wszystko musi sie IDEALNIE i we wszystkich szczegolach trzymac rzeczywistosci? Tzn., chodzi mi o to, czy wszystkie informacje ktore podajemy, przykladowo na temat realiow studiowania na amerykaĂąskim uniersytecie, musza byc dokladnie sprawdzone i w 100% prawdziwe?
Bo z wlasnego doswiadczenia wiem, ze ich wyszukiwanie bywa czasami bardzo praco- i czasochlonne (kiedys pisalam opowiadanie, zreszta tez na bazie serialu, dotyczace wojska itd., wiec zmuszona bylam przekopac sie przez net w poszukiwaniu wiadomosci na temat tych wszystkich migow, czolgow, i innych takich... Raczej nie polecam )

_________________
...zataĂącz ze mna jeszcze raz...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Sophia
PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 10:42 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Administrator



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 1661
Płeć: Kobieta
Nie no pewnie, ze nie wszystko musi byc w 100% sprawdzone i potwierdzone badaniami naukowymi, hehe Sa rzeczy, ktore latwo sprawdzic (mowie tu ogolnie, nie tylko o studiowaniu), ale z niektorymi jest gorzej, wiec naprawde nie trzeba sie tym tak strasznie przejmowac. Byle nie bylo jakichs strasznie razacych bledow, typu ze ktos sobie zrobil wypad popoludniowy z Neptune do Nowego Jorku czy cos takiego

A co do realiow studiowania to mysle, ze tyle co potrzeba do napisania sensownego opowiadania o VM to wiemy. A jakbys potrzebowala czegos konkretnego w tej wlasnie materii to zawsze zamiast szukac mozesz mnie scigac, bo wprawdzie studiowac nie studiowalam w Stanach, ale mieszkalam z amerykanskimi studentami jak tam bylam, a poza tym mam mnostwo znajomych studentow. Nie mowiac juz o tym, ze do jednego z egzaminow na studiach znalam caly system szkolnictwa amerykanskiego, hehe

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Juliette
PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 10:45 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Przyjaciel



Dołączył: 27 Lut 2007
Pochwał: 1
Posty: 1890
Płeć: Kobieta
Skad: Boguszow-Gorce
Sophia napisał:
Nie mowiac juz o tym, ze do jednego z egzaminow na studiach znalam caly system szkolnictwa amerykanskiego, hehe
Ty sie ciesz, ze musialas znac tylko jeden system;) Ja znam z pietnascie:), bo musze;) nawet japoĂąski. A co do opowiadania to tez sie pewnie skusze, ale jak nie zdarze w terminie, to mam nadzieje nie bedzie zadnych sankcji wobec mnie <lol>

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Sophia
PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 10:50 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Administrator



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 1661
Płeć: Kobieta
No ja musialam znac tylko krajow anglojezycznych, hehe Naprawde sporo wtedy wiedzialam, ale teraz to juz pozapominalam te wszystkie szczegoly. No ale troche wiedzy jeszcze mi zostalo

A co do nie dotrzymania terminu to sankcji of course nie bedzie, ale moze sie okazac, ze po terminie to bedziesz pisac juz tylko dla radosci wlasnej i czytelnikow, hehe Mam nadzieje jednak, ze jakos sie zmiescisz! To w koncu az 6 tygodni

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Juliette
PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 10:53 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Przyjaciel



Dołączył: 27 Lut 2007
Pochwał: 1
Posty: 1890
Płeć: Kobieta
Skad: Boguszow-Gorce
nio, ale przez te szesc tygodni musze obejrzec wszystkie odcinki, zeby jakos kontynuowac jej losy;) A nie wiem czy mi sie uda, ale zbiore sie w sobie i do dziela:) hehe:) A co do systemow, to system Canady, Anglii i USA to na pamiec praktycznie znam bo niedawno mialam egzamin;) ... katorga;]

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Trish
PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 10:57 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Moderator



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 1310
Płeć: Kobieta
Wiem, ze macie taki zwyczaj, ale osobiscie tego nie lapie, dlaczego te opowiadania sa wysylane do zarzadu i tylko on je czyta, czemu nie sa normalnie umieszczane na forum i dostepne dla wszystkich i ewentualnie, czemu decyzji co do zwyciazcy nie podejmuja wszyscy ?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Lia
PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 10:59 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Witamy w Neptune!



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 193
Płeć: Kobieta
Skad: KrakĂłw ;)
Jak juz w tym temacie jestesmy, to osobiscie uwazam, ze konkurs powinien byc jakby dwuetapowy (cos w stylu TaĂąca z Gwiazdami ) Tak serio, to ze sa powiedzmy dwie oceny: od zarzadu, i innych forumowiczow
Ale to tylko taka luzna propozycja

_________________
...zataĂącz ze mna jeszcze raz...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Sophia
PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 10:59 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Administrator



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 1661
Płeć: Kobieta
Juliette24 napisał:
nio, ale przez te szesc tygodni musze obejrzec wszystkie odcinki, zeby jakos kontynuowac jej losy;)

Ale przeciez nie musisz wcale kontynuowac losow, mozesz sobie akcje umiescic w ktorym momencie chcesz.

A co do systemow to akurat w moim przypadku egzamin na ktory musialam to umiec byl jednym z przyjemniejszych w mojej karierze I zdecydowanie bardziej wolalam sie uczyc systemow szkolnictwa niz systemow politycznych! LOL

Jesli chodzi o ocene to jak najbardziej sie z Wami zgadzam i jezeli chcecie to nie ma sprawy, zeby forumowicze uczestniczyli w glosowaniu. Chce tylko, zeby do czasu zakonczenia konkursu uczestnicy nie czytali nawzajem swoich prac, dlatego prosze o wysylanie ich na maila. Jak uplynie termin to w jakis sposob umiescimy prace na forum i wtedy wszyscy beda mogli przeczytac i zaglosowac. Pasi?


Ostatnio zmieniony przez Sophia dnia Nie Mar 11, 2007 11:04 pm, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Juliette
PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 11:03 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Przyjaciel



Dołączył: 27 Lut 2007
Pochwał: 1
Posty: 1890
Płeć: Kobieta
Skad: Boguszow-Gorce
No wierze, systemy polityczne to masakra.... a w sumie egzamin nie byl az taki zly, tylko nauki bylo duzo:) Ale wynagrodzil mi to usmiechniety od ucha do ucha pan magister zapatrzony we mnie jak w swiety obrazek;) a co do pomyslu Lia'y (rany jak to odmienic?) i Trish, to fakt, mysle ze forum tez by moglo glosowac;)

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Lia
PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 11:07 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Witamy w Neptune!



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 193
Płeć: Kobieta
Skad: KrakĂłw ;)
Normalnie, po prostu Lii To tylko skrot od mojego imienia
Sophia, masz racje, czasami nawet podswiadomie wychwytuje sie pewne rzeczy, i pozniej samemu wykorzystuje, wiec tak bedzie bardziej fair

_________________
...zataĂącz ze mna jeszcze raz...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Juliette
PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 11:08 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Przyjaciel



Dołączył: 27 Lut 2007
Pochwał: 1
Posty: 1890
Płeć: Kobieta
Skad: Boguszow-Gorce
Pasi Sophia, jak najbardziej;) A to dobrze Lii;), ze juz wiem;D

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Maggie
PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 12:39 am Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Uczeń Neptune High



Dołączył: 07 Lut 2007
Posty: 388
Płeć: Kobieta
Ja rowniez sie zglaszam Wszystko mi pasi Moze uda mi sie cos ciekawego stworzyc.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
gozdzik
PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 9:55 am Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Przejazdem w Kalifornii



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 47
Płeć: Mężczyzna
kurcze ... w zlym momencie konkurs oglosilas chetnie wzielabym w nim udzial, ale w tym roku matura i... no jakby sie rodzice dowiedzieli, ze zamiast sie uczyc pisze jeszcze opowiadanie o Veronice Mars to by mi chyba kompa wywalili juz w sumie i tak narzekaja, ze co chwila jakies odcinki sciagam i nic nie robie tylko je ogladam ale jak tu ich nie ogladac:D jesli sie z czasem wyrobie to tez bym chetnie wziela w tym udzial, ale nie jest to pewne...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Juliette
PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 11:05 am Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Przyjaciel



Dołączył: 27 Lut 2007
Pochwał: 1
Posty: 1890
Płeć: Kobieta
Skad: Boguszow-Gorce
No maturka ciezka sprawa;) a ja mam obrone magistra w tym roku i tez sie zastanawiam, jak sie z tym wszystkim wyrobie, ale moze dam rade;)

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Sophia
PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 12:06 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Administrator



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 1661
Płeć: Kobieta
Jezeli ktos nie zdazy w terminie to zawsze i tak moze opublikowac opowiadanko i na pewno z checia wszyscy przeczytaja A kto wie - jak teraz bedzie zainteresowanie konkursem to moze w przyszlosci bedzie kolejna edycja

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Joanne
PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 2:04 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Przejazdem w Kalifornii



Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 14
Płeć: Mężczyzna
Skad: zowad ;)
Ok, ja tez nie deklaruje sie na 100%, ale jesli zdaze, to na pewno nad czyms posiedze

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
veronika-imi
PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 3:12 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Przyjaciel



Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 505
Płeć: Kobieta
ja tez jestem zainteresowana, moze wena mnie nie zawiedzie no i mam nadzieje ze wyrobie sie z terminem Wink

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Ireth
PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 3:56 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Moderator



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 3827
Płeć: Kobieta
Skad: ÂślÂąskie- Katowice
Cytat:

Wiem, ze macie taki zwyczaj, ale osobiscie tego nie lapie, dlaczego te opowiadania sa wysylane do zarzadu i tylko on je czyta, czemu nie sa normalnie umieszczane na forum i dostepne dla wszystkich i ewentualnie, czemu decyzji co do zwyciazcy nie podejmuja wszyscy ?

Ponawiam zapytani Trish, bo ja popieram.
Fajnie by bylo, gdyby wszyscy chetni mogli poczytac te opowiadania.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
justin
PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 4:06 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Co-Admin



Dołączył: 07 Lut 2007
Posty: 3678
Płeć: Kobieta
Cytat:

Ponawiam zapytani Trish, bo ja popieram.
Fajnie by bylo, gdyby wszyscy chetni mogli poczytac te opowiadania.

Sophia napisala przeciez :
Cytat:

Jesli chodzi o ocene to jak najbardziej sie z Wami zgadzam i jezeli chcecie to nie ma sprawy, zeby forumowicze uczestniczyli w glosowaniu. Chce tylko, zeby do czasu zakonczenia konkursu uczestnicy nie czytali nawzajem swoich prac, dlatego prosze o wysylanie ich na maila. Jak uplynie termin to w jakis sposob umiescimy prace na forum i wtedy wszyscy beda mogli przeczytac i zaglosowac. Pasi?

jesli chodzi o mnie to moze cos napisze jesli starczy mi na to czasu i znajde swoja wewnetrzna wene tworcza

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Nina
PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 4:18 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Witamy w Neptune!



Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 188
Płeć: Kobieta
ja bym chciala, ale nie wiem jak sie wyrobie czasowo. narazie poki co, tez sie zglaszam ^^

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Sophia
PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 4:34 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Administrator



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 1661
Płeć: Kobieta
Jezeli bedzie sporo osob, dla ktorych termin bedzie problemem, to zawsze przeciez mozna go przedluzyc. W koncu tak tylko rzucilam koniec kwietnia, bo wydawalo mi sie to wystarczajaco dlugo, ale zawsze przeciez mozna to zmienic. Na razie niech zostanie ten koniec kwietnia, ale jakby ktos cos zaczal i sie nie wyrobil czy cos to pomyslimy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
justin
PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 4:41 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Co-Admin



Dołączył: 07 Lut 2007
Posty: 3678
Płeć: Kobieta
Cytat:

. W koncu tak tylko rzucilam koniec kwietnia, bo wydawalo mi sie to wystarczajaco dlugo,

bo to rzeczywiscie jest bardzo dlugo, ale teraz szkola, trzeba starac sie o oceny i jeszcze egzamin ale jak ktos ma wene tworcza to mu tydzieĂą, a nawet nie - wystarczy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
veronika-imi
PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 5:39 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Przyjaciel



Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 505
Płeć: Kobieta
ja mam pytanie...co z opisem sytuacji, obrazow? czy to maja byc zapiski jak w scenariuszu?np.V. podchodzi do okna...czy wszystko zalezy od wizji?

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Lia
PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 5:41 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Witamy w Neptune!



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 193
Płeć: Kobieta
Skad: KrakĂłw ;)
Ludzie, nie przesadzajcie Jesli ktos chce, to napisze to tak czy inaczej, niezaleznie od szkoly badz innych obowiazkow A tworzenie tego opowiadania to powinna byc przyjemnosc, a nie wyscig, gonione przez uporczywe: 'O Boze, o Boze, zeby tylko zdazyc!' Osobiscie uwazam, ze termin jest jak najbardziej odpowiedni, w sam raz przed rozpoczeciem emitowania ostatnich odcinkow 3 sezonu

Dodane po 1 minutach:

veronika-imi napisał:
ja mam pytanie...co z opisem sytuacji, obrazow? czy to maja byc zapiski jak w scenariuszu?np.V. podchodzi do okna...czy wszystko zalezy od wizji?

ja proponuje pisanie opowiadania, a nie scenariusza

_________________
...zataĂącz ze mna jeszcze raz...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Veronica Mars, Friday Night Lights, Vampire Diaries, True Blood » Pozostale » Konkurs na opowiadanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum

Konkurs na opowiadanie


Wygenerowano w 0.075 sekundy :: Zapytań SQL: 10


Polecamy: Friday Night Lights oraz seriale o wampirach - na neptune.serialowo.com

[reklama:] kapele na wesele wyszukiwarka: zobacz kapele na wesele z calej Polski. kwiatybukiety.pl - kupuj taniej kwiaty! Tansze bukiety dostepne rowniez na tej stronie. System reklamy Test

Veronica Mars, Friday Night Lights, Seriale o wampirach


Veronica Mars, Friday Night Lights