Serial VM
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Lunatykowanie

Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Veronica Mars, Friday Night Lights, Vampire Diaries, True Blood » Off Topic » Lunatykowanie
  Zobacz poprzedni temat | Zobacz następny temat  

Czy zdarza Wam sie w nocy lunatykowac/moowic.?
Tak dosc czesto
28%
 28%  [ 10 ]
Nie nigdy
28%
 28%  [ 10 ]
Nie mam pojecia przewaznie spie ;d
42%
 42%  [ 15 ]
Wszystkich Głosów : 35

Autor Wiadomość
Mlodziutka
PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 11:13 am Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Pracujesz w warsztacie z Weevilem



Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 536
Płeć: Kobieta
Lunatykowanie(Somnambulizm)- Slyszeliscie cos o tym zjawisku .A moze zdarzaja wam sie w nocy przechadzki po domu.

Artykul :
W MOCY KSIezYCA



Lunatycy dopiero we snie ujawniaja swa druga nature

Budza sie w wannie czy ogrodzie sasiada, palaszuja mrozone mieso, papierosy z maslem lub pokarm dla kotow. Lunatycy. Ich druga natura ujawnia sie dopiero we snie. Mniejsza, gdy lunatykujac odbywaja krotkie wycieczki po mieszkaniu, gorzej, gdy budzac sie uswiadamiaja sobie, ze wlasnie odbyli dluga podroz pociagiem czy samochodem. Prawdziwa tragedia wydarza sie jednak, gdy spokojni zazwyczaj ludzie, we snie staja sie niebezpieczni i...zabijaja. Siebie lub innych. Gdzie tkwi sekret somnambulizmu? Kim sa lunatycy?


Francuski bajkopisarz La Fontaine byl - jak twierdza niektorzy - lunatykiem i najpiekniejsze bajki pisal w sennym transie. We wspolczesnym Paryzu pewien somnambulik kilkakrotnie przeplynal Sekwane. Z kolei pewna mloda Angielka paradowala po swojej dzielnicy w stroju Ewy.

Podobnych historii krazy mnostwo. O lunatykach budzacych sie w wannie czy w ogrodzie sasiada, palaszujacych mrozone mieso, papierosy z maslem lub pokarm dla kotow, przestawiajacych meble, wlaczajacych radio lub odbywajacych dalekie podroze, niekiedy samochodem albo pociagiem. Jednym z rekordzistow jest 11-letni Michael Dixon z Danville w stanie Illinois, ktory w 1987 r. wsiadl do pociagu towarowego i przejechal 160 km, zanim sie obudzil.

Bywa jednak, ze spokojni zazwyczaj lunatycy nagle staja sie niebezpieczni. Dla siebie i otoczenia. zolnierz lunatyk zastrzelil noca kolege na warcie, bo byl przekonany, ze mierzy do wroga. W Sydney mloda kobieta wypadla z okna wlasnego mieszkania. Obudzila sie na bruku z polamanymi nogami i rekami. Inna poodkrecala kurki gazowe i we snie wysadzila sie w powietrze.

Mark Twain wymyslil kiedys recepte dla lunatykow: jedno pudelko pinezek przed snem starannie rozsypac wokol lozka ostrzami do gory. W razie potrzeby powtorzyc. I to jak dotad jest jedna z najskuteczniejszych metod. Na pewno mamy coraz wieksze problemy ze spokojnym snem i coraz czesciej lekcewazymy sygnaly naszego organizmu. W 1996 r. na klopoty ze snem skarzylo sie 25% Polakow, teraz - prawie co czwarty.

Co do somnambulizmu, popularnego lunatykowania, to ciagle dosc rzadka choroba. Rowniez dlatego, ze 99% przypadkow bagatelizuje sie lub przegapia. Ale jeden na sto moze sie skoĂączyc tragicznie. Po prostu rodzina nie zdazy kogos upilnowac.

W Poradni Leczenia ZaburzeĂą Snu w Warszawie mowia, ze liczba lunatykow sie nie zmienila. Zmienilo sie raczej ich zachowanie. Kilkadziesiat lat temu jednemu somnambulikowi na stu zdarzalo sie kogos pobic. Teraz przydarza sie to dziesieciu.

Tragiczny final

Wedlug jednej z teorii, lunatyk podaza nie do srebrnej tarczy na niebie, lecz do matki, ktora pamieta, jak kolysala go i tulila w dzieciĂąstwie. Blady blask ksiezycowego swiatla kojarzy mu sie jakoby z biela matczynej koszuli nocnej. Obecnie teoria ksiezycowa nie ma juz wielu zwolennikow, chociaz niektorzy specjalisci uwazaja, ze swiatlo srebrnego globu moze wywolywac somnambulizm, bowiem pobudza produkcje pewnych hormonow, np. melatoniny.

Teoria teoria, ale rodziny lunatykow i tak sa skazane na domowe dyzury, a ich mieszkania powoli przeistaczaja sie w dziwne twierdze, z ktorych najtrudniej sie... wydostac. Kraty w oknach, mocne zawiasy, nowe zamki w drzwiach.

Czasami okazuje sie, ze to za malo. Tak bylo z 16-letnim Marcinem z lodzi, ktory od kilku lat wstawal we snie i mamrotal cos pod nosem. Kilka razy chcial wyjsc na klatke schodowa. Ale wtedy zawsze ktos zdazal i zawracal go do lozka. Do czasu, gdy chlopak zabil sie, skaczac z czwartego pietra.

Podobnych tragicznych opowiesci nie brakuje. Maly Brytyjczyk Stuart Miller ze sklonnoscia do somnambulizmu we wrzesniu 1993 r. wypadl noca z okna trzeciego pietra wiezowca, w ktorym mieszkal z matka. Juz jako 16-latek Stuart otrzymal odszkodowanie w wysokosci 1,35 mln funtow. Sad uznal, ze Rada Miejska w Reading, do ktorej nalezal budynek, powinna byla zadbac o odpowiednie zabezpieczenie okien.

W kwietniu 2002 r. wstrzasniete wladze wojskowe w Austrii sprowadzily rozdzkarzy po serii przypadkow somnambulizmu, ktore wydarzyly sie w koszarach w Strass (Styria). Dwoch zolnierzy wypadlo noca z okna sypialni, doznajac ciezkich obrazeĂą. Innych lunatykow w ostatniej chwili zdolali powstrzymac koledzy. Rzecznik sil zbrojnych oswiadczyl: "Nie wiemy, dlaczego tak sie dzieje, ale mamy otwarte umysly, dlatego sprowadzilismy rozdzkarzy, aby wykryli ewentualne zrodla negatywnej energii". Rozdzkarze jednak niewiele wskorali. Po pewnym czasie przypadki somnambulizmu ustaly.


Odwazny somnambulik

Lunatycy nie czuja strachu, dlatego sa zdolni do wyczynow, o ktorych potem zupelnie nie pamietaja. W transie poruszaja sie automatycznie, czesto z szeroko otwartymi oczami. Nastepnego dnia rano czuja sie jak po nieprzespanej nocy. - O somnambulizmie wiadomo na razie, ze pojawia sie w najglebszych stadiach snu. Dlatego wybudzony lunatyk niczego nie pamieta i moze byc nerwowy - mowi psychiatra z poradni leczenia zaburzeĂą snu, dr Michal Skalski. - Kiedys moj pacjent o maly wlos nie wybil oka swojemu ojcu.

W srodku nocy dziecko nagle siada na lozku, zaczyna cos niewyraznie belkotac, a po jakichs 30 sekundach z powrotem zasypia. To tzw. niepelny lunatyzm, lekcewazony przez wiekszosc rodzicow. Tymczasem pojawia sie u 20-50% dzieci w wieku szkolnym. U wiekszosci takie objawy ustepuja bez sladu. Ale tylko u wiekszosci, bo u 1-3% doroslych wystepuje juz pelna postac lunatyzmu, a nocne wycieczki moga trwac pol godziny i dluzej. - Nie mowiac juz o tym, ze jezeli czlowiek nie robi w nocy nic drastycznego, to skad ma wiedziec, co sie z nim dzieje - dodaje Michal Skalski.

Medycyna nie ma jeszcze gotowej recepty na nieswiadome nocne wedrowki. Teorii jest sporo. Wedlug jednej z hipotez, to forma padaczki, bo wykresy EEG podczas lunatycznych epizodow sa zblizone do towarzyszacych atakom tej choroby. Uwaza sie tez, ze sa uwarunkowane genetycznie, bo lubia przechodzic z ojca na syna, ze u dzieci bywaja skutkiem wysokiej goraczki, ze sa rodzajem nerwicy, bo nasilaja sie pod wplywem duzych stresow, i w koĂącu, ze sa specyficznym rodzajem autohipnozy.

Jedna z najnowszych teorii mowi, ze lunatyzm to efekt zaburzeĂą poszczegolnych faz snu, ktore zmieniaja sie mniej wiecej co poltorej godziny. Podczas glebokiego snu, gdy wypoczywa mozg, aktywne sa miesnie. W fazie marzeĂą natomiast mozg jest aktywny, a miesnie rozluznione. W zdrowym snie mozg i miesnie nie sa jednoczesnie aktywne. U lunatykow taka polaczona aktywnosc zdarza sie czesto.

W lutym 2003 r. opublikowano wyniki studium przeprowadzonego przez zespol europejskich naukowcow w Szwajcarii. Przeanalizowano dane 74 pacjentow, ktorzy w ciagu 30 lat byli leczeni z somnambulizmu w szpitalu w Bernie. Przebadano rowniez 60 osob cierpiacych na te przypadlosc oraz 60 zdrowych. Okazalo sie, ze sklonnosc do somnambulizmu jest w pewnym stopniu dziedziczna i warunkowana przez geny, scislej mowiac, przez system okolo 100 genow zwany HLA, kontrolujacy produkcje protein odpowiedzialnych za funkcjonowanie systemu immunologicznego. U polowy somnambulikow wykryto okreslony rodzaj tego systemu (zwany HLA-DQB1). Wystepowal on natomiast tylko u 24% ludzi zdrowych. Doktor Mahdi Tafti, ktory bral udzial w badaniach, wyjasnia: "Nie sa to geny somnambulizmu, lecz osoby z tym wariantem genow narazone sa na trzyipolkrotnie wieksze ryzyko nieswiadomych nocnych spacerow. Ryzyko zwieksza sie dodatkowo, jesli zjawisko somnambulizmu wystepowalo w rodzinie. Byc moze, uzyskane obecnie informacje pomoga opracowac skuteczne lekarstwo, aczkolwiek potrwa to jakis czas, gdyz fenomen ma rozne przyczyny, np. bodzce srodowiska i stres". Przeprowadzone w Szwajcarii studium dowiodlo ponadto, ze somnambulizm moze miec niebezpieczne nastepstwa. 32% pacjentow przezylo podczas nocnych wedrowek dramatyczne incydenty zwiazane niekiedy z uzyciem przemocy, zas 19% doznalo nawet obrazeĂą

Powiedz mi, jak spisz...

Specjalisci od lat podejmuja proby leczenia somnambulizmu. Pacjent zasypia w ciemnym, wygluszonym pomieszczeniu podlaczony do specjalistycznej aparatury, ktora ma pokazac, co dzieje sie z jego cialem podczas snu. Elektroencefalograf, sledzacy aktywnosc mozgu, elektromiografia - do obserwowania napiecia miesniowego i elektrookulografia - do badania ruchu galek ocznych. - Obserwacje podczas snu to podstawa - mowi dr Skalski. W jego poradni pod opieka sa cale klany. Spacerowala we snie babka, matka, corka, a teraz wnuczka.

Diagnostyka somnambulizmu idzie w dwoch kierunkach. Bywa, ze sa to zaburzenia z kregu padaczki, ktorych klinicznymi objawami sa wlasnie nocne eskapady. Drugi kierunek to zaburzenia dysocjacyjne, czyli mowiac jezykiem przedwojennym, stany histerii. Skoro moga pojawiac sie w dzieĂą, to tym bardziej w nocy, kiedy wszystkie hamulce sa uspione. - Jezeli pacjent ma zdiagnozowana padaczke, to leczy sie go lekami przeciwpadaczkowymi. Jesli nie, sprawa jest otwarta - mowi Michal Skalski.


- A decyzja o leczeniu zalezy od nasilenia dolegliwosci. Nie kazdego trzeba od razu tlumic psychotropami. Pewien 18-latek co druga noc zrywal sie do okna. Gdy rozebralem go do badania, okazalo sie, ze cale cialo mial pokryte glebokimi bliznami. Jedna wygladala tak, jakby o maly wlos nie odcial sobie nogi. Tutaj leki byly konieczne.

Zdaniem terapeutki Klary Olszewskiej, leczenie lunatykow jest bardzo zmudne, bo na poczatku pacjent nie widzi potrzeby wspolpracy. - Ludzie chetniej lecza cialo, natomiast zapominaja o psychice. Dlatego mozna sie tylko domyslac, co sie w niej kryje - mowi. - Kiedys pijany ojciec wieczorem okladal pasem kilkuletniego Kazia, a teraz dorosly Kazimierz, gdy tylko zasnie, rozpoczyna senne wedrowki. Terapia polega na tym, zeby sobie uswiadomic, co tkwi w naszej swiadomosci. I dopiero wtedy mozna zaczac leczenie.

- Ale poza lekami sa tu jeszcze pewne predyspozycje biologiczne - dodaje Michal Skalski. Jego zdaniem, chodzenie do terapeuty ma sens. Bo nawet jezeli nie wplynie na czestotliwosc zachowaĂą, zawsze moze zlagodzic objawy.

Gdy wstaje ksiezyc, budza sie upiory

Doswiadczeni prawnicy twierdza, ze sprawy, w ktorych obroĂący usiluja przedstawic swego klienta jako lunatyka, sa prawdziwym koszmarem dla sadu. Znanych jest ponad 10 przypadkow morderstw popelnionych przez prawdziwych lub domniemanych somnambulikow. W maju 1987 r. Kenneth Parks z Toronto, bezrobotny cierpiacy na bezsennosc i stres z powodu dlugow hazardowych, wsiadl nad ranem do samochodu, przejechal 23 km i zasztyletowal tesciowa. Potem pojechal na policje i powiedzial: "Mysle, ze kogos zabilem. Mam rany na rekach". Adwokat zdolal przekonac sad, ze Parks popelnil wprawdzie morderstwo, ale jest niewinny, gdyz dzialal bez swiadomosci, we snie. Zostal uniewinniony. Nie uwierzono za to innemu Kanadyjczykowi, ktory usmiercil zone, ukryl jej cialo i zbiegl do Meksyku. Daremnie zapewnial, ze obudzil sie dopiero na granicy meksykaĂąskiej.

W styczniu 1997 r. Scott Falater z Phoenix (Arizona) zmasakrowal zone Yarmile, zadajac jej 44 ciosy wielkim nozem mysliwskim. Nastepnie wrzucil konajaca ofiare do basenu i przytrzymywal tak dlugo, az utonela. Zdjal zakrwawione ubranie i ukryl je w bagazniku samochodu. Obandazowal pokaleczone rece i polozyl sie spac. Obudzony przez policje, zapytal: "Gdzie jest moja zona?". Podczas procesu zaklinal sie, ze zbrodnie popelnil we snie i niczego nie pamieta. Przebieg wydarzeĂą widzial jednak sasiad Greg Koons, ktory zeznal: "Falater byl caly zakrwawiony. Nagle wszedl do domu. Kilka razy wlaczyl i wylaczyl swiatlo, uspokoil ujadajacego psa i znow wyszedl, nakladajac rekawice. W pewnej chwili rozejrzal sie uwaznie dokola. Schowalem sie za pinie. Nagle zobaczylem, ze przy basenie lezy Yarmila, ktora jeszcze sie rusza. Scott chwycil zone, wlozyl jej glowe do wody i trzymal tak dlugo, az przestala sie szamotac. Jego ruchy wcale nie przypominaly lunatyka". Podczas procesu prokurator grzmial: "Oskarzony slyszal o uniewinnionym zabojcy tesciowej z Kanady, dlatego podaje sie za somnambulika". "Gdyby twierdzil, ze spal, usilujac ukrasc plyte ze sklepu muzycznego, moze bysmy mu uwierzyli. Ale zostawil zakrwawione zwloki kobiety i poszedl ukrywac dowody. Jesli poprosi przysieglych o uniewinnienie, powinien otrzymac odpowiedz: "Tak, ale tylko we snie"", napisal komentator gazety "Arizona Republic". lawnicy podzielili te opinie. W styczniu 2000 r. "morderce lunatyka" skazano na dozywocie bez prawa do ulaskawienia.

Wciaz niewyjasniony pozostaje ponury dramat, ktory rozegral sie w nocy 24 wrzesnia 2001 r. w niemieckim miescie HĂźgelsheim. 42-letni Uwe J. zostal zabity we snie jednym pchnieciem kuchennego noza. zona wywiozla cialo meza i ukryla je w lesie. Aresztowana twierdzila, ze jest niewinna, a Uwe zginal z rak corki, 12-letniej Hanny, ktora dokonala tego nieswiadomie, w stanie somnambulizmu. "Musialam ukryc cialo, aby chronic moje dziecko", powtarzala Ursel J. Hanna rzeczywiscie cierpiala na zaburzenia snu, pewnej nocy wkroczyla do pokoju rodzicow z nozem w dloni. Mimo to sad w Baden-Baden skazal Ursel J. na dozywocie.

Richard Overton z Mays Landing (stan Nowy Jork) byl nocnym kierowca ciezarowki. Od lat cierpial na somnambulizm. W 1998 r. odwiedzil przyjaciolke pracujaca jako opiekunka do dziecka. W nocy niespodziewanie obudzil sie nagi w lozku siedmioletniej dziewczynki. "Co robisz w moim pokoju?", zapytal oslupialy. "To jest moj pokoj!", krzyknelo dziecko i zaczelo wzywac pomocy. Przysiegli uznali wprawdzie, ze kierowca jest lunatykiem, i oczyscili go z zarzutu przestepstwa seksualnego, orzekli jednak, ze narazil dziewczynke na niebezpieczeĂąstwo, wiec musi trzy lata spedzic w wiezieniu. Overton przyrzekl w sadzie, ze gdy tylko wyjdzie na wolnosc, zainstaluje w swoim domu urzadzenia wykrywajace ruch.

- Wszelkie zachowania agresywne biora sie z tego, co drzemie w czlowieku. Jezeli uda sie wykazac, ze oskarzony ma sklonnosci do lunatykowania, oznacza to, ze w chwili popelniania zbrodni byl niepoczytalny - podsumowuje Michal Skalski.

Ciekawe, czy w najblizszym czasie doczekamy sie plagi lunatykow, nieswiadomych przestepcow, ktorzy na swoja obrone beda mieli zawsze: "Panie sedzio, to nie ja, to ten ksiezyc".

Przeglad nr 36/2003


zrodlo: kiosk.onet.pl

Troszke dlugie ale warte przeczytania


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Gold chocolate
PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 12:54 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Rozwiazujesz zagadki z Veronica



Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 1065
Płeć: Kobieta
Skad: Konstancin-Jeziorna
ojj, wg mnie ten temat jest troche bez sensu, po co komu ankieta o lunatykowaniu? nie lepiej zapytac danej osoby na PW jesli czuje sie taka potrzebe? A nie od razu zasmiecac forum, ale to tylko moje zdanie..

_________________

Nie da sie patrzec na siebie i przed siebie jednoczesnie..

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
foragain
PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 1:20 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Przyjaciel



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 3065
Płeć: Mężczyzna
mnie tam to wcale nie przeszkadza

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Maddie
PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 1:32 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Uczeń Neptune High



Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 304
Płeć: Kobieta
Skad: Neptune
ja tam przewaznie spie:p wiec w sumie nie wiem co sie dzieje heheheh

_________________
OnLy LoVe



SuPeReK WiElGaChNe PoZro DlA WSZYSTKICH :*

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
lady_m4ryjane
PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 2:08 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Witamy w Neptune!



Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 271
Płeć: Kobieta
Skad: ÂŁĂłdÂź
zaznaczylam pierwsza opcje, bo czesto zdarzalo mi sie lunatykowac w dziecinstwie. teraz od wielu lat raczej mi sie to nie zdarza (oprocz sporadycznego gadania przez sen). ale slyszalam, ze dzieci czesto lunatykuja, a potem z tego wyrastaja. nie mam wiec z tego okresu zadnych zabawnych opowiesci. zwykle bylo to wstawanie w nocy i szukanie czegos lub wstawalam i gadalam cos do mamy, a potem tego nie pamietalam

_________________
Nowy klip Michael & Nika:
http://lady-m4ryjane.livejournal.com

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Kamisiacz
PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 3:58 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Przyjaciel



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 1481
Płeć: Kobieta
Skad: z nysy
Ja czasem gadam przez sen Ale to nie czesto.
Raz (z tego co mi mama opowiadala) zdarzylo mi sie lunatykowac. Za lozkiem grzebalam i gadalam, ze szukam rekawiczek xD

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
she
PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 4:39 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Witamy na stale w Mars Investigations!



Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 1773
Płeć: Kobieta
Skad: Wodzislaw
Ojc lanutykuje i to czesto..
Wyciagam rzeczy z szafy skladam ubrania zapalam swiatlo i siadam na lozku ( zeznania rodziny)
Raz sie brat wystraszyl bo poszlam do jego pokoju z wieszakiem Laughing

A gadam to prawie ciagle

_________________
seriously!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
dareyouto_move
PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 4:45 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Moderator



Dołączył: 19 Lis 2006
Posty: 969
Płeć: Kobieta
ja nie lunatykuje, ale pamietam kiedys jak bylam na obozie harcerskim, to kolezanka z mojego namiotu wstala w nocy zabrala swoj koc i spiwor i zaczela sie zbierac do wyjscia, mysmy nie wiedzialy, ze ona lunatykuje i sie jej pytamy "gdzie idziesz" a ona "na warte, przeciez zaraz mam warte" a wtedy nie my mialysmy warte i skapnelysmy sie ze cos jest nie tak i zaprowadzilysmy ja spowrotem na wyrko ale ciagle wstawala i nie chciala isc spac z powrotem :lol2: to byla moja pierwsza stycznosc z lunatykiem. a tak to mi tylko moja bf mowila ze jej mama opowiadala, ze kiedys zeszla w nocy z lozka (a ona ma takie wysokie na antresoli czy jakos tak, nad biurkiem) razem z cala posciela, poscielila sobie w kuchni na podlodze i chciala tam spac i pilnowac kuchenki, a ona oczywiscie nic z teho nie pamietala i myslala ze matka sie z niej nabija :lol2:

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Ireth
PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 4:50 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Moderator



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 3827
Płeć: Kobieta
Skad: ÂślÂąskie- Katowice
Ja nie lunatykuje, raczej moj brat, ale zdarzylo mi sie, ze klocilam sie z mama, a wlasciwie wrzeszczalam na nia, o jakas karteczke xD

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Mloda
PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 4:56 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Grasz w kosza z Wallace'm



Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 762
Płeć: Kobieta
Skad: gdzies blisko kompa xD
Ja lunatykuje czesto xD Mialam nawet z tym kilka smiesznych przygod !
1. Kiedy bylam u kuzynki na wsi w wakacje, jej kot w nocy mnie "obudzil" miauczac, ze chce wyjsc na dwor. Ja lunatykujac nie podeszlam do okna by mu otworzyc, tylko do telewizora i walilam w niego, bo sie otworzyc nie chcial xD
2. Calkiem niedawno "obudzilam sie" o 4:00 nad ranem, zapalilam swiatlo i zaczelam sie ubierac. Tata tez sie obudzil i zapytal co robie, a ja na to ; ubieram sie do szkoly xD
3. Ktoregos razu "wstalam" rowno o 24:00 i poszlam robioc sniadanie....
4. 2 dni temu o 2:00 nad ranem zaczelam pisac mamie smsa, zeby sie nie matwila, ze nie spie xP A mama spala w pokoju obok xD

_________________

Bastian Schweinsteiger
Od kolyski az po grob Bayern Munchen it`s my club !

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
timon
PostWysłany: Sro Maj 09, 2007 7:20 am Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Witamy na stale w Mars Investigations!



Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 1834
Płeć: Mężczyzna
Skad: LBN
To co piszesz Mloda jest niezle, tez bym tak chcial. Mi sie takie rzeczy nie zdarzaja, ja tylko czesto gadam przez sen xD

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Ireth
PostWysłany: Sro Maj 09, 2007 7:31 am Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Moderator



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 3827
Płeć: Kobieta
Skad: ÂślÂąskie- Katowice
Gadanie przez sen jest najgorsze, wszystkie sekrety wychodza na wierzch i potem na obozach, wszyscy sie smieja

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
inge
PostWysłany: Sro Maj 09, 2007 10:11 am Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Witamy w Neptune!



Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 110
Płeć: Kobieta
Skad: Kraina Czarow
Rzewczywiscie jest tak, ze dzieci wyrastaja z lunatykowania. Ja regularnie bralam cala posciel i scielilam sobie w wannie ;D i, na dodatek, kladlam sie do niej, a moi rodzice stali obok i sie smiali podobno (-; bo lunatyka nie wolno budzic, wiec czekali, az sie wygodnie uloze i przenosili mnie z powrotem do lozeczka ^^ to robilam najczesciej, ale tylko do 10 roku zycia. ale np. jeszcze w wieku 15 lat mialam tak, ze kladlam sie w duzym pokoju na popoludniowa drzemke, a potem budzilam sie juz w moim pokoju, i nie mialam pojecia, skad sie tam wzielam. Pytalam rodzicow a oni tacy zdziwieni, ze w pewnym momencie wstalam, wzielam kocyk, powiedzialam, ze ide spac do mojego pokoju i szlam no i oczywiscie bardzo dlugo gadalam przez sen.

ale do teh pory zdarza mi sie cos dziwnego... cos takiego, ze wstaje w nocy, ide do sypialni rodzicow i zaczynam do nich mowic, ostatnio bylo o jakims spanielu ^^ a jak mama zapytala, o co mi chodzi, to zaczelam plakac, ze mnie nikt nie rozumie i poszlam spac klasyczny przypadek lunatykowania, z tym, ze... ja to rano pamietam. pamietam, ze bylam u rodzicow i plakalam, pamietam, o czym mowilam, ale nie wiem, dlaczego to zrobilam i o co mi chodzilo. i ostatnio coraz czesciej mi sie to zdarza =='

_________________
Go,Viz!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
dareyouto_move
PostWysłany: Sro Maj 09, 2007 1:47 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Moderator



Dołączył: 19 Lis 2006
Posty: 969
Płeć: Kobieta
dzisiaj pozno szlam spac i jak sie polozylam to moja siostra takie rzeczy wygadywala ze dobrze ze juz lezalam, bo bym padla

najpierw tak niezrozumiale cos tam bulkala z tego zrozumialam tylko"placze dla" i dalej juz nie wiem co bylo, ale ona chyba wiedziala, ze nie wyraznie mowi, bo prawie krzyknela "kurde!" i probowala powtorzyc, ale jej nie wyszlo. a potem calkiem wyraznie powiedziala cos takiego "Ej, ja to bym sie bala tak siedziec w gownie, nie Ala?" chwila przerwy i... "ojej" :lol2:

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Danieleczek
PostWysłany: Sro Maj 09, 2007 3:09 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Przyjaciel



Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 240
Płeć: Mężczyzna
Skad: Far Far Away
Hmm... ja niewiem czy to akurat lunatykowanie, ale np. mama mi opowiadala ze idac do kuchni zobaczyla zapalone swiatlo u mnie w pokoju weszla a ja buszowalem po pokoju zapytala sie mnie co robie to odpowiedzialem ze szukam skarpetek z wiadomosciami... albo jak spalem u mojego chrzestnego to krzyczalem zeby oddal moja szpade...

_________________
Rise up this morning,
Smiled with the rising sun
Three little birds pitch by my doorstep
Singin' sweet songs of melodies pure and true
Sayin', "This is my message to you-u-u."
Singin'...


Don't worry about a thing,
'Cause every little thing gonna be alright.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Brawurka:*
PostWysłany: Sro Maj 09, 2007 3:48 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Grasz w kosza z Wallace'm



Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 867
Płeć: Kobieta
Skad: 100 - Lica
Danieleczek... ja mialam bardzo podobnie. Podobno wstalam i poszlam do kompa. Moj brat spytal co ja robie a ja na to, ze " - Chce pograc! A co, niewolno ?"
LOL. Nie wiem czy to jest lunatykowanie.

_________________

'nie bojĂŞ siĂŞ zgasiĂŚ iskry co gna w sercu nam!'

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Ireth
PostWysłany: Sro Maj 09, 2007 6:36 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Moderator



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 3827
Płeć: Kobieta
Skad: ÂślÂąskie- Katowice
dareyouto_move nie, to mialas naprawde smiesznie W ogole przypadki lunatykowania u dzieci sa chyba dosc pospolite

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
lady_m4ryjane
PostWysłany: Sro Maj 09, 2007 9:51 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Witamy w Neptune!



Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 271
Płeć: Kobieta
Skad: ÂŁĂłdÂź
Kamisiacz napisał:
Ja czasem gadam przez sen Ale to nie czesto.
Raz (z tego co mi mama opowiadala) zdarzylo mi sie lunatykowac. Za lozkiem grzebalam i gadalam, ze szukam rekawiczek xD


ja kiedys szukalam aparatu (nosilam kiedys aparat ortodontyczny i zakladalam go na noc). mama weszla, bo uslyszala, ze cos szperam po pokoju i pyta: co robisz? ja na to: szukam aparatu. mama: no przeciez masz w buzi. ja: nie tego aparatu szukam.
potem rano sie awanturowalam, ze ktos mi balagan zrobil na polce, bo akurat dopiero co sobie posprzatalam a to ja sama sobie ten balagan zrobilam w poszukiwaniu aparatu ma sie rozumiec. nie wiem jakiego aparatu szukalam

_________________
Nowy klip Michael & Nika:
http://lady-m4ryjane.livejournal.com

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Mjuzz
PostWysłany: Sro Maj 09, 2007 10:35 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Uczeń Neptune High



Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 442
Płeć: Kobieta
Skad: Gdynia
Ja raczej nie lunatykuje, ale gadam przez sen Laughing
A potem jak mi opowiadaja co mowilam to nie moge uwierzyc
Za to moja kolezanka to lunatyk Raz w nocy wyszla na dwor z domu bo jej za goraco bylo, albo raz wstala wziela kapcia i powiedziala do taty :'Tato popatrz! To kapec! Popatrz!' i z powrotem sie polozyla Laughing

_________________
Dance dance.
Let the Games begin!


--
Avatary z tej strony

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Mlodziutka
PostWysłany: Pią Maj 11, 2007 10:28 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Pracujesz w warsztacie z Weevilem



Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 536
Płeć: Kobieta
No to wypadaloby sie wypowiedziec:D Wiec ja mam roznego rodzaju akcje w nocy poczawszy od gadania do nawet lunatykowania:A o to co mi sie przydarza:
gdzies o godzinie 1 w nocy wydarlam sie tak jakby zamierzal mnie ktos mordowac ,
wstaje w nocy zapalm lampke ktora mam nad glowa i ide dalej spac
zrywam plakaty z szafy stojacej an przeciwko mojego lozka,wstaje siadam na lozku i prowadze rozmowy z moja siostra badz mama i ide dalej spac
no i gadanie gadam czesto hehe tylko nie wiem o czym czasami mi ktos z rodzinki o tym napomknie ale oni sami pewnie wtedy byli zaspani i juz nie pamietaja o czym mowilam A wiec nrazie tyle jak mi sie przypomni dma wam jezcze jakie moje nocne przygody

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
tarara
PostWysłany: Sob Maj 12, 2007 4:21 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Rozwiazujesz zagadki z Veronica



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1223
Płeć: Mężczyzna
Skad: S-ko
ja nie lunatykuje.... i nie zdarzylo mi sie.... chyba

_________________

Moje oczy sa zielone i wciaz tkwi w nich nadzieja

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Juliette
PostWysłany: Sob Maj 12, 2007 4:23 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Przyjaciel



Dołączył: 27 Lut 2007
Pochwał: 1
Posty: 1890
Płeć: Kobieta
Skad: Boguszow-Gorce
Jak bylam mlodsza, to mi sie chyba raz zdarzylo:) ale to tez nie jestem pewna do konca;) A mowienie, z reguly to nie wiem. Chyba ze mi rano ktos powie, ze wrzeszczalam przez sen;d

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Caroline Mars
PostWysłany: Sob Maj 12, 2007 6:04 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Uczeń Neptune High



Dołączył: 03 Mar 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 393
Płeć: Kobieta
Skad: - - - - -
ja nigdy nie lunatykowalam, choc czasami cos tam mrukne przez sen ani tez nie spotkalam nigdy luntyczki/ka...

_________________
My Happy Ending

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Sophia
PostWysłany: Sob Maj 12, 2007 11:58 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Administrator



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 1661
Płeć: Kobieta
Z tego co wiem to nie lunatykuje, ale w sumie na 100% to nie wiem W kazdym razie nigdy nikt mnie jeszcze nie przylapal w pizamie na dworze albo na dachu domu, hehe A co do gadania przez sen to z tego co wiem pare razy mi sie zdarzylo, ale nic ciekawego ani sensownego nie powiedzialam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Katie from Mars
PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 11:36 am Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Witamy w Neptune!



Dołączył: 27 Mar 2007
Posty: 185
Płeć: Kobieta
Skad: Village =)
ja z kolei zazwyczaj wynosilam sobie posciel raz wynioslam na strych i obudzilam sie u brata w lozku
przed egzaminem w 6 klasie wstalam i zaczelam sie uczyc
i ostatnie ktore pamietam to to ze spalam z kuzynka w pewnym momencie (podobno) siadlam na parapecie i zaczelam opowiadac jej bajke teraz juz nie lunatykuje (chyba wyroslam)

[ Dodano: Nie Maj 13, 2007 11:43 am ]
aha zapomnialam jeszcze o 2 zabawnych przypadkach:
ostatnio dlugo rysowalam, a jakies 3 h po usnieciu poszlam do mamy pochwalic jej sie tym co narysowalam
prowadzilam dziwny dialog z moim niespiacym bratem ktory brzmial jakos tak (Kuba mi opowiadal)
ja: chcesz z budowy?
Kuba: co z budowy?
ja: chcesz z budowy?
Kuba: ale co z budowy?
ja: spasc z budowy?
po czym odwrocialam sie na drugi bok i poszlam spac:)

_________________
"Jezeli milosc bedzie mnie szukac to jestem ekspresie =)"

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Veronica Mars, Friday Night Lights, Vampire Diaries, True Blood » Off Topic » Lunatykowanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum

Lunatykowanie


Wygenerowano w 0.089 sekundy :: Zapytań SQL: 12


Polecamy: Friday Night Lights oraz seriale o wampirach - na neptune.serialowo.com

[reklama:] kapele na wesele wyszukiwarka: zobacz kapele na wesele z calej Polski. kwiatybukiety.pl - kupuj taniej kwiaty! Tansze bukiety dostepne rowniez na tej stronie. System reklamy Test

Veronica Mars, Friday Night Lights, Seriale o wampirach


Veronica Mars, Friday Night Lights