Serial VM
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Sny

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Veronica Mars, Friday Night Lights, Vampire Diaries, True Blood » Off Topic » Sny
  Zobacz poprzedni temat | Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katie from Mars
PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 11:49 am Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Witamy w Neptune!



Dołączył: 27 Mar 2007
Posty: 185
Płeć: Kobieta
Skad: Village =)
Mamy juz temat o lunatykowaniu teraz przyszedl czas na MARZENIA SENNE
jesli nie odpowiada prosze skasowac

Marzenia senne to zjawiska zblizone do halucynacyjnych pojawiajace sie w czasie snu. Sa one tworami fizjologicznymi. Ich wizualny charakter jest zazwyczaj najbardziej wyrazisty. Zdarzaja sie jednak marzenia senne o przewadze doznaĂą sluchowych. Czlowiek, ktory ich doswiadczyl opisuje je jako bardzo realistyczne, dotyczace zycia i problemow codziennych. U kazdego moga sie pojawiac watki calkowicie fantastyczne a nawet surrealistyczne.

Badania przeprowadzone w XIX wieku wykazaly, ze przyczyna marzeĂą sennych moze byc bledna interpretacja doznawanego w czasie snu wrazenia zmyslowego. Przykladem moze byc halas, ktory dochodzi do spiacego moze pojawic sie w snie jako burza z piorunami lub ucisk koldry jako duszaca zmora. W wieku XX ustalono zaleznosc miedzy fizjologicznym elementem snu (nazywanym faza REM) a przezywaniem w tym czasie marzenia sennego. Pokazano, ze charakter snow jest znacznie czesciej nieprzyjemny i zwiazany z sytuacja zyciowa osoby sniacej.

Brak logicznej calosci i ciaglosci snow sprawia wrazenie, ze sa one niekiedy odbierane jako dziwne. Ciekawe jest to, ze w czasie snu czesto zdarza nam sie rozwiazac problem z jakim sie borykamy. Zachodzace w czasie snu procesy syntetyzujace moga wspomagac niekiedy swiadome myslenie.

_________________
"Jezeli milosc bedzie mnie szukac to jestem ekspresie =)"

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
ala.wzs
PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 11:55 am Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Przyjaciel



Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 3301
Płeć: Kobieta
Skad: k-k
ciekawe ...

_________________
Zapraszam!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Charlotte
PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 12:59 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Witamy na stale w Mars Investigations!



Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 1535
Płeć: Kobieta
Skad: Krakow
JA sie nie bede wypowiadac na temat moich snow, bo juz dawno doszlam do wniosku, ze powinni mnie zamknac w psychiatryku. Takie mam pogmatwane i zakreone sny

_________________


"Let's get these teen hearts beating. Faster, faster
So testosterone boys and harlequin girls
Will you dance to this beat, and hold a lover close?"

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
she
PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 1:06 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Witamy na stale w Mars Investigations!



Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 1773
Płeć: Kobieta
Skad: Wodzislaw
Mam tak samo..jak rano pomysle co mi sie snilo...to nie wiem czy mam plakac czy sie smiac..

_________________
seriously!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
tarara
PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 1:10 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Rozwiazujesz zagadki z Veronica



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1223
Płeć: Mężczyzna
Skad: S-ko
a ja tam na sny nie narzekam... snila mi sie kiedys pozyczka sprawdzilem w senniku i pisalo , ze bedzie kasa.. a wieczorkiem jak szlem do domu to znalazlem.. 50 pln dlatego od tamtej pory wierze w sny..

_________________

Moje oczy sa zielone i wciaz tkwi w nich nadzieja

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Inka
PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 2:21 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Witamy w Neptune!



Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 104
Płeć: Kobieta
Skad: Brzesko
Ja tez mam tak dziwne i zakrecone sny, ze co najwyzej smieje sie z nich przyjaciolkami, ale nie wiem czy na forum mozna cos takiego roztrzasac:p

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Sophia
PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 2:35 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Administrator



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 1661
Płeć: Kobieta
Sny maja to do siebie, ze czasami sa totalnie zakrecone i szalone. Ale zdarzaja sie tez takie bardziej powazne. Mi osobiscie przytrafiaja sie jedne i drugie. Ale zdecydowanie bardziej wole te zakrecone, bo te powazne za bardzo mnie stresuja

Oczywiscie jako maniaczce seriali czasem mi sie sni, ze zostaje wrzucona w wir wydarzen z jakiegos serialu, hehe

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
ala.wzs
PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 2:56 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Przyjaciel



Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 3301
Płeć: Kobieta
Skad: k-k
Ha... mi sie kiedys Logan snil

_________________
Zapraszam!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Sophia
PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 3:04 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Administrator



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 1661
Płeć: Kobieta
ala.wzs napisał:
Ha... mi sie kiedys Logan snil

Mi sie kilka razy jakies urywki z VM snily. Z tego co pamietam to zarowno po finale 1 jak i 2 sezonu mi sie VM snila

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
justin
PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 3:07 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Co-Admin



Dołączył: 07 Lut 2007
Posty: 3678
Płeć: Kobieta
Sophia napisał:
Oczywiscie jako maniaczce seriali czasem mi sie sni, ze zostaje wrzucona w wir wydarzen z jakiegos serialu, hehe

Ja sobie tylko przypominam, ze snilam o Adam'ie Brody'm, chyba byl moim kolega czy cos. Bynajmniej, przyjemny sen

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
ala.wzs
PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 3:14 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Przyjaciel



Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 3301
Płeć: Kobieta
Skad: k-k
To ja pamietam jeszcze taki jeden sen xD xD xD Jak ktos ogladal film Eurotrip ja ogladam go co najmniej 1 w tygodniu to bedzie wiedzial o co chodzi xD
Otoz tam jest taki moment jak bohaterzy sa w pociagu i trafia do ich przedzialu pewien Wloch ... otoz ta scena mi sie snila xD xD xD

_________________
Zapraszam!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Katie from Mars
PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 6:04 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Witamy w Neptune!



Dołączył: 27 Mar 2007
Posty: 185
Płeć: Kobieta
Skad: Village =)
ala.wzs hihi no niezle ja zaraz po obejrzeniu tego filmu wlasnie jechalam pociagiem z kuzyka i co byl jakis tunel to zaczynalysmy hihotac
moja kolezanka miala kilka razy sen ze ja ktos zamordowal.. powaznie opowiadala o tym tak... najpierw miala zwykly sen i nagle zrobilo sie czarne i jakis glos powiedzial ze umrze majac 16 lat. pierwszy taki sen miala w 6 klasie a teraz znowu... brrr

_________________
"Jezeli milosc bedzie mnie szukac to jestem ekspresie =)"

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
ala.wzs
PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 7:40 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Przyjaciel



Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 3301
Płeć: Kobieta
Skad: k-k
a ile teraz ma lat ?

_________________
Zapraszam!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
tarara
PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 7:48 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Rozwiazujesz zagadki z Veronica



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1223
Płeć: Mężczyzna
Skad: S-ko
no wlasnie ile teraz ma lat... ach.. uwiembiam takie dramatugie.. takie jak z filmu...

_________________

Moje oczy sa zielone i wciaz tkwi w nich nadzieja

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Katie from Mars
PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 8:34 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Witamy w Neptune!



Dołączył: 27 Mar 2007
Posty: 185
Płeć: Kobieta
Skad: Village =)
no wlasnie 16, znaczy jeszcze nie 16 urodziny bedzie miala 7 czerwca

_________________
"Jezeli milosc bedzie mnie szukac to jestem ekspresie =)"

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
ala.wzs
PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 8:36 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Przyjaciel



Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 3301
Płeć: Kobieta
Skad: k-k
O rany.... to pewnie niezlego stracha ma

_________________
Zapraszam!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Katie from Mars
PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 8:59 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Witamy w Neptune!



Dołączył: 27 Mar 2007
Posty: 185
Płeć: Kobieta
Skad: Village =)
no troszke mowi ze juz nigdy nie bedzie sama przychodzic do mnie (a ma spory kawalek, jeszcze przez takie straszne pustkowie)

_________________
"Jezeli milosc bedzie mnie szukac to jestem ekspresie =)"

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
tarara
PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 9:08 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Rozwiazujesz zagadki z Veronica



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1223
Płeć: Mężczyzna
Skad: S-ko
doslownie jak w horrorze... ale wspolczuje jej .. w koĂącu taki dramat jakby przezyl to nie wiem, czy dal bym rade dziewczyna musi miec nerwy trzymam kciuki do 7 czerwca...

_________________

Moje oczy sa zielone i wciaz tkwi w nich nadzieja

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
foragain
PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 10:38 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Przyjaciel



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 3065
Płeć: Mężczyzna
mnie sie rzadko cos sni, ale jak juz to zawsze cos dziwnego

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Sophia
PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 10:40 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Administrator



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 1661
Płeć: Kobieta
Mi sie czesto snia takie przyjemne rzeczy i potem jak sie budze to jestem strasznie zawiedzona

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
foragain
PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 10:55 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Przyjaciel



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 3065
Płeć: Mężczyzna
no to jest wlasnie najgorsze, ja stara sie sac dalej i go kontynuowac , no ale niezbyt to wycchodzi bo to juz jest swiadomie

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Juliette
PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 7:56 am Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Przyjaciel



Dołączył: 27 Lut 2007
Pochwał: 1
Posty: 1890
Płeć: Kobieta
Skad: Boguszow-Gorce
Marzenia senne nie sa jednolite, i nie ma tak naprawde sprecyzowanej definicji ich samych, jak i tego na jakiej zasadzie powstaja. Zalezne to jest o wielu czynnikow. Freud uwaza, ze marzenie senne jest wytworem wlasnej aktywnosci psychicznej sniacego.
Czesto wydaje nam sie, ze nasze sny sa zupelnie bezsensowne, ze nie maja zadnego powiazania logicznego z naszym zyciem.
Jednak autor uwaza, ze marzenia senne sa scisle powiazane z tym co dzieje sie w naszym zyciu bezposrednio przed snem. Z naszym stanem zdrowia, ze stresem, zdenerwowaniem, lekami etc. A takze z naszymi potrzebami, ktore czesto zatajamy w naszym zyciu, a ktore w marzeniu sennym wlasnie daja sobie upust.
Z podnietami do ktorych boimy sie przyznac. Marzenie senne sa tak ulotne, ze czesto zaraz po przebudzeniu w ogole ich nie pamietamy, wydaje nam sie wrecz, ze w ogole nic nam sie nie snilo.
Jakie jest znaczenie marzeĂą sennych?
Marzenia senne przez Freuda rozpatrywane sa w dwoch aspektach. Pierwszy z nich jest aspektem psychicznym. Pytamy w nim o stosunek marzenia sennego do innych procesow psychicznych i o jego ewentualna funkcje biologiczna.
Drugi aspekt odnosi sie do tego, czy marzenia senne w ogole powinno sie tlumaczyc, czy maja one jakikolwiek sens, czy jego pojedyncza tresc ma sens, jaki zwykle znajduje sie w innych ukladach tresci psychicznych.
Marzenia senne przez filozofow byly ujmowane jako osobliwa aktywnosc psychiczna wynoszaca sie na jakis wyzszy poziom. Byly one przez nich przeceniane.
Schubert twierdzil, ze „Marzenie senne jest uwolnieniem ducha spod wladzy sil zewnetrznych, wyzwoleniem duszy z pet zmyslowosci.” Takiemu pogladowi sprzeciwiali sie lekarze, ktorzy sa zdania, ze marzenie senne nie ma w ogole wartosci zjawiska psychicznego. Uwazaja oni, ze marzenia senne moga byc wywolane tylko przez podniety zmyslowe spiacego, ktore dzialaja na niego z zewnatrz albo powstaja przypadkowo w jego narzadach wewnetrznych.
Binz okresla marzenie senne jako „proces cielesny we wszystkich przypadkach zupelnie zbyteczny, a w wielu chorobliwy.”
Wielu ludzi tez tlumaczy marzenia senne za pomoca tak zwanych sennikow. W ten sposob odnosza tresc marzenia sennego, nie do przeszlosci i tego, co wydarzylo sie w zyciu przed snem, a do przyszlosci i tego co moze sie jeszcze wydarzyc. Jednak ogromna wiekszosc ludzi idzie w swych rozmyslaniach za slowami starego porzekadla „sen mara, Bog wiara.”
Freud w pewnym okresie swoich badaĂą nad marzeniami sennymi doszedl do wniosku, ze ujecie marzenia sennego wlasnie przez laikow zbliza sie ku prawdzie. Koncepcje swoja pozniej nazwal psychoanaliza, uwazal bowiem, ze to co dzieje sie w marzeniu sennym, ma ogromne pokrycie sie z rzeczywistoscia na jawie. Freud zaczal wypytywac swoich pacjentow o to, co im sie snilo. Prosil o podanie jak najwiekszej liczby szczegolow potem zas wypytywal o to, co robili dzieĂą lub kilka dni wczesniej, jakie emocje sie z tym wiazaly. Czy byli z tego zadowoleni, czy nie. Czy bali sie swojego marzenia sennego, czy po przebudzeniu nie odczuwali niesmaku, leku, zlosci, albo uczuc pozytywnych. Pytal sie nawet o to, co zdaniem badanego nie mialo zadnego znaczenia. Prosil o wszystkie mozliwe skojarzenia, gdyz to, co zdaniem badanego bylo zupelnie nieistotne, dla Freuda mialo bardzo duze znaczenie.
W marzeniach sennych czesto nastepuja tak zwane zageszczenia, czy tez przesuniecia. Czasem snimy o kims kto jest kondensacja trzech roznych postaci z naszego zycia. Wydaje nam sie, ze sen jest zupelnie nierealny, poniewaz osoba, o ktorej snimy nie przypomina nam nikogo tak od razu. W snach czesto mamy do czynienia z kumulacja rozmaitych zdarzeĂą, miejsc i osob. swiat rzeczywisty potrafi polaczyc sie ze swiatem naszych wyobrazeĂą, fantazji i imaginacji. Sny czesto rekompensuja nam potrzeby, ktore zostaja zepchniete na dalszy plan w codziennym zyciu. Freud pokazuje to na swoim przykladzie. (s. 353, 356,357).
Oprocz zawilych i nie zrozumialych tresciowo marzeĂą sennych wystepuja jeszcze te, o ktorych praktycznie z marszu sie zapomina. Sa to marzenia krotkie, pelne zrozumialych tresci i ogolnego skladu. Sa tez takie, ktore sa tak powiklane
i skomplikowane, ze wydaja nam sie bezsensowne, a takze bez zasadniczego zwiazku z czymkolwiek. Freud twierdzi, ze w niektorych typach marzeĂą sennych, miedzy innymi w tej ostatniej opisanej przeze mnie grupie, nastepuje obnizenie aktywnosci psychicznej. Uwaza tez, ze nastepuje to nie tylko w marzeniach sennych ludzi doroslych, ale takze i dzieci. Podaje przyklad 19 miesiecznej dziewczynki, ktora nie jadla nic przez caly dzieĂą, poniewaz jak twierdzi Niania-zatrula sie poziomkami. Poniewaz wymiotowala, narzucono jej post. W nocy dziewczynka wykrzykiwala zwroty zwiazane z jedzeniem: poziomki, borowki, jajecznica, papi. Mozna zatem przypuszczac, ze sen dziewczynki mial wlasnie taki oddzwiek. (s.361, 362).
Na podobnej zasadzie jak sny Freud analizowal tzw. Patologie zycia codziennego, do ktorych zaliczyl:
• zapominanie imion wlasnych
• zapominanie wyrazow obcych
• zapominanie nazw i szyku wyrazow
• przejezyczenia
• pomylki w czytaniu i pisaniu
• zapominanie wrazeĂą i zamiarow
• pomylki w dzialaniu
• czynnosci symptomatyczne i przypadkowe
• bledy
• kombinowane czynnosci pomylkowe
Kazda z wymienionych przeze mnie czynnosci wiazala sie z analiza, jakiej Freud dokonywal na konkretnych przypadkach. I tak na przyklad przy zapominaniu imion wlasnych wypytywal pacjenta w jakich okolicznosciach zapomnial danego imienia. Pytal o wszystkie mozliwe skojarzenia z nim zwiazane, o to co robil? Etc. Freud uwazal, ze zapominanie imion wlasnych nie jest wcale wynikiem jakis dysfunkcji pamieciowych, lecz wiaze sie z rozmaitymi zaleznosciami, ktore mialy miejsce w naszym zyciu. Dajmy na to zapominamy dobrze znane nam nazwisko, lub nazwe miejsca, w ktorym bylismy na wakacjach. Zazwyczaj, jak pisal Freud wiaze sie to z wydarzeniami, ktore zaistnialy w danej chwili i miejscu. Podawal rozmaite przyklady na to, jak skomplikowana jest analiza tych przypadkow (przyklad s. 34-40).
Dlaczego natomiast bardzo czesto zapominamy wyrazy obcojezyczne? To zjawisko Freud rowniez wyjasnia w swojej ksiazce. Takze w tym wypadku do zapominania przyczynia sie nasze ogolne samopoczucie, choroby, nerwy czy stres. Bardzo czesto tez dziala mechanizm taki sam jak w pierwszym przypadku i na bardzo podobnej zasadzie sie go analizuje (przyklad ss.42-4

Milego czytania, to moj referat na psychologie:)

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Mjuzz
PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 8:54 am Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Uczeń Neptune High



Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 442
Płeć: Kobieta
Skad: Gdynia
ciekawy temat
moja siostra kiedys miala dwu-czesciowy sen xD ogolem wysnila caly film oO Jednej nocy polowe i drugiej kolejna

_________________
Dance dance.
Let the Games begin!


--
Avatary z tej strony

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Kamisiacz
PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 1:43 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Przyjaciel



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 1481
Płeć: Kobieta
Skad: z nysy
Ja zauwazylam, ze czasem mam tak: budze sie powiedzmy o 6.00 i zaczynam myslec nad czyms, zasypiam i sni mi sie cos o czym wczesniej myslalam... czyli tak jakby mozna wymusic o czym chcemy snic

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
Olka
PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 3:34 pm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Witamy w Neptune!



Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 208
Płeć: Kobieta
Skad: Warszawa
ja nigdy nie pamietalam swoich snow. ale od niedawna niestety wszystkie pamietam. napisalam "niestety". bo te sny sa tak pokrecone, jak np. ten, w ktorym snilo mi sie, ze moj wujek byl morderca w rodzinie i latal z nozem i wszystkim mordowal... mam tez koszmary, ktorych nienawidze, jak ten ostatni, w ktorym snil mi sie dzieĂą i godzina mojej smierci...

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Veronica Mars, Friday Night Lights, Vampire Diaries, True Blood » Off Topic » Sny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum

Sny


Wygenerowano w 0.077 sekundy :: Zapytań SQL: 10


Polecamy: Friday Night Lights oraz seriale o wampirach - na neptune.serialowo.com

[reklama:] kapele na wesele wyszukiwarka: zobacz kapele na wesele z calej Polski. kwiatybukiety.pl - kupuj taniej kwiaty! Tansze bukiety dostepne rowniez na tej stronie. System reklamy Test

Veronica Mars, Friday Night Lights, Seriale o wampirach


Veronica Mars, Friday Night Lights